· 

Regionaal Schaaknieuws.

Schaakvereniging Spijkenisse speelt met team 1 in de Hoofdklasse van de Rotterdamsae Schaak Bond (RSB). Na twee wedstrijden waarin met 5-3 van Dordrecht en met 7-1 van De IJssel 1 gewonnen werd, gaat het team samen met Charlois Europoort 1 aan de leiding.

 

Dordrecht 1 (2022) - Spijkenisse 1 (1962) : 3  - 5
1. Mark Timmermans (2375) - Maurits van der Linde (2220) : 1  - 0
2. Lennard den Boer (2126) - Erik Both (2165) : 0  - 1
3. Jacques Hennekes (2067) - Wilmar Meijer (1997) : 0  - 1
4. Piet Pluymert (1942) - Fabian van Buuren (2003) : 0  - 1
5. Roland van Keeken (2018) - Steyn de Lange (1875) : ½  - ½
6. Iwahn Apon (1948) - Steven de Wilde (1864) : 1  - 0
7. Victor Koppelaar (1886) - Rob Kalkman (1862) : 0  - 1
8. Cor Oliemans  (1810) - Richard Koopman (1709) : ½  - ½ 

 

Spijkenisse 1 (2004) - De IJssel 1 (1758) : 7  - 1

1. Maurits van der Linde (2220) - Jan Evengroen (2060) 1  - 0

2. Daniel Zevenhuizen (2197) - Hans Lodeweges (1879 1  - 0

3. Wilmar Meijer (1997) - Frank van de Pavoordt (1790 ½  - ½

4. Erik Both (2165) - Frank Visser (1874) ½  - ½

5. Steyn de Lange (1875) - Wouter Schmahl (1551 1  - 0

6. Fabian van Buuren (2003) - Neal Twigt (………) : 1  - 0

7. Rob Kalkman (1862) - Rien Duine (1622) : 1  - 0

8. Richard Koopman (1709) - Sjaak in ’t Veld (1529) : 1  - 0

 

Hoofdklasse:

1. Charlois Europoort 1     2   4  12½

2. Spijkenisse 1             2   4  12  

3. Krimpen a/d IJssel 1    2   3    9  

4. Dordrecht 1                 2   2      

5. Fianchetto/HZPS 1       2   2    8  

6. De IJssel 1                  2   1    5   

7. Messemaker 1847 1     2   0    4½ 

8. RSR Ivoren Toren 1      2   0      

 

Het resterende programma:

ma 18 nov Krimpen a/d IJssel 1 - Spijkenisse 1

vr 13 dec Spijkenisse 1 - Messemaker 1847 1  

vr 06 mrt Charlois Europoort 1 - Spijkenisse 1 

do 26 mrt Fianchetto/HZPS 1 - Dordrecht 1

vr 27 mrt Spijkenisse 1 - RSR Ivoren Toren 1 

 


De Pionier 1 speelt in de 2e klasse B en heeft de eerste competitiewedstrijd met 7½-½ gewonnen van Onésimus 3. 

 

De Pionier 1 (1866) - Onésimus 3 (1540): 7½ - ½

1. Ricardo Klepke (2264) - Shau-Ming Yuen (1613) : 1  - 0.

2. Mark van Putten (1932) - Martin Schouten (1507) : 1  - 0.

3. Ernstjan Pluim Mentz (2096) - Jacques Goud (1573) : 1  - 0.

4. Hans van Calmthout (1794) - Wil de Boer (1567) : ½  - ½.

5. Dik van der Pluijm (1765) - Harry Elgershuizen (1615) : 1  - 0.

6. Jan van Dam (1730) - Rob Nellen (1499) : 1  - 0.

7. Rik Verhey (1763) - Willem van Randwijk (1480) : 1  - 0. 

8. Thijs van Dam (1584) - John van der Meulen (1468) : 1  - 0.

Klasse 2B
1. Charlois Europoort 2 1 2 7½
2. De Pionier 1 1 2 7½
3. Barendr/IJ'monde 1 1 2 6½
4. Shah Mata 2 1 2 5½
5. 3-Torens 1 1 0 2½
6. Maassluis 1 1 0 1½
7. Onésimus 3 1 0 ½
8. Moerkapelle 2 1 0 ½

 

Komende wedstrijden:
do 31 okt De Pionier 1 - Shah Mata 2
vr 22 nov Moerkapelle 2 - De Pionier 1
do 09 jan De Pionier 1 - Maassluis 1
vr 14 feb Barendr/IJ'monde 1 - De Pionier 1
do 12 mrt De Pionier 1 - Charlois Europoort 2
di 31 mrt 3-Torens 1 - De Pionier 1

Het Houten Paard 1 heeft de eerste competitiewedstrijd in de 3e klasse A van de Rotterdamse Schaakcompetitie overtuigend gewonnen van Ridderkerk 1. Het werd in Brielle 6½-1½. De details van de wedstrijd:

Het Houten Paard 1 (1580)-Ridderkerk 1 (1488)
1. Henk van den Bos (1872)-Bas Kuijper (1793): 1  - 0

2. Ruud Bosch (1748)-Peter Luijendijk (1674): ½  - ½
3. Kees Schrijvers (1528)-Jelle van den Berg (1504): 0  - 1
4. Bram Nederlof (1613)-Bas Weber (1455): 1  - 0
5. Joop Knipscheer (1723)-Maxim van Emmerik (1228) : 1  - 0
6. Arie Langendoen (1516)-Lex van der Linden (1276): 1  - 0
7. Rien van der Molen (1058)-Bram Stein (.....): 1  - 0
8. Ton Menkveld - NO     : 1  - 0  Reglementaire overwinning.

SOF/DZP 2 (1378) - Het Houten Paard 1 (1471) : 3  - 5
1. Bart Loosjes (1571) - Ruud Bosch (1748) : 0  - 1
2. Anton Visser (1513) - Bram Nederlof (1613) : 0  - 1
3. Mark Lagendijk (1492) - Kees Schrijvers (1528) : 0  - 1
4. Gerard van der Velde (1410) - Arie Langendoen (1516) : ½  - ½
5. Jan de Haan (1402) - Marco Beije (1534) : ½  - ½
6. Hans Becker (1167) - Ralph Zwart (1299) : ½  - ½
7. Wim Tieleman (1158) - Ton Menkveld (……..) : ½  - ½
8. Philippe v. Waardenburg (1310) - Rien van der Molen (1058) : 1  - 0

 

Klasse 3A         

1. Het Houten Paard 1  2  4  11½ 

2. Barendr/IJ'monde 3     2  4  11½

3. Fianchetto/HZPS 4       2  2   

4. WSV 2                        2  2   8   

5. Ridderkerk 1               2  2   6   

6. CSV 3                        2  1    6  

7. Sliedrecht 3                2  1   6

8. SOF/DZP 2                 2  0   5½ 

 

De komende wedstrijden:

vr 15 nov Het Houten Paard 1 - CSV 3                        

do 12 dec Sliedrecht 3 - Het Houten Paard 1            

vr 07 feb Het Houten Paard 1 - WSV 2                        

ma 02 mrt Barendr/IJ'monde 3 - Het Houten Paard 1            

vr 27 mrt Het Houten Paard 1 - Fianchetto/HZPS 4